Trainer ateliere de programare și robotică pentru copii

Companie: DaVinciAcademy

Oraș: Otopeni

TipJob: Part-time

Domeniu: Educație / Training / Cultură / Artă

Responsabilități:

Principiile dupa care ne ghidăm la DaVinciAcademy:

Organizăm ateliere și NU cursuri!
Îi învățăm pe copii prin practică și experimente și NU oferindu-le cunoștințe teoretice abstracte!
Îi învățăm să fie dornici să caute, să descopere și NU să le oferim rezolvarea!
Ne jucăm, ne distrăm și experimentăm!

Dacă și tu crezi că toate acestea sunt importante pentru dezvoltarea copiilor și îți dorești să le aplici, te așteptăm în echipa noastră!

Cerințe:

Colegul/colega pe care îl/o căutăm:

Este pasionat/pasionată de tehnologie, de programare si robotică
Este student/studentă a unei facultati de profil sau a absolvit o facultate în domeniu
Are experiență anterioră în lucrul cu copiii pe alte proiecte sau își dorește să lucreze cu copiii
Are capacitatea de a explica pe înțelesul copiilor noțiunile de programare și robotică și este deschis să își dezvolte modul de interacțiune și lucru cu copiii prin aplicarea unor metode educaționale noi
Îi place să se joace alături de copii și își dorește să le transmită pasiunea sa pentru tehnologie,
Este o fire veselă, curioasă, comunicativă
Este o persoană responsabilă și de încredere, care iubeste ceea ce face și este motivată de rezultatele obținute
Își dorește o colaborare pe termen lung

Ofertă:

Ce îți oferim:

Oportunitatea de a-ti pune în valoare pasiunea pentru domeniul IT
Oportunitatea de a învăța și de a-ți dezvolta cunoștințele
Salariu motivant
Program flexibil de lucru
Lucrul alături de o echipa pasionată și entuziastă
Pregatire în formarea ca trainer, cursuri de dezvoltare personală și de comunicare
Access la resurse materiale de ultimă generație
Încurajăm utilizarea metodelor non-formale și a creativității în activitățile educaționale