PR Intern

Companie: Active Life Therapy

Oraș: București

Valabilitate: 2015-06-02 - 2015-06-10

TipJob: Internship

Domeniu: PR

Responsabilități:

- Redactarea materialelor de comunicare (articole, comunicate de presa, texte newsletter/site/blog etc.);
- Research;
- Realizeaza monitorizarea periodică;
- Actualizează conţinutul de pe canalele proprii ale companiei;
- Participă la evenimentele companiei.

Cerințe:

Active Life Therapy, companie de corporate wellness, caută PR intern (pentru Bucureşti). Stagiul durează o lună (4 ore/zi), iar după încheierea lui există posibilitatea de angajare.
Puteţi trimite CV-urile şi o scurtă scrisoare de motivaţie la comunicare@activelife.ro.
Cerinţe: Ne dorim un coleg/o colegă vesel/ă ca noi, dornic/ă să înveţe, responsabil/ă, deschis/ă, pasionat/ă de scris.

Ce aptitudini şi abilităţi ar trebui să aibă:
- Studii superioare în curs sau absolvite, într-un domeniu relevant;
- Bune abilităţi de comunicare verbală şi scrisă;
- Cunoaşterea pachetului MS Office;
- Experienţa în graphic design constituie un avantaj (Photoshop, Corel, Illustrator etc.);
- Atenție distributivă;
- Capacitatea de a-şi duce la bun sfârşit sarcinile;
- Proactivitate, abilităţi de organizare.

Ofertă:

Ce oferim noi:
- Un mediu de lucru prietenos;
- Oportunităţi şi resurse de învăţare;
- Scrisori de recomandare/certificat de practică;
- Ceai :);
- Posibilitatea de angajare.

Pentru a aplica trebuie să ai un cont de utilizator si să fi conectat în sistem.
Intră în cont

Împarte cu prietenii: Facebook Google+
Ultima actualizare a ofertei: 2015-06-02 12:17:43