INTERNSHIP ÎN COMUNICARE POLITICĂ LA BRUXELLES

Companie: Institutul Qvorum

Oraș: București

Valabilitate: 2016-01-04 - 2016-01-15

TipJob: Internship

Domeniu: PR

Responsabilități:

Ești interesat de Uniunea Europeană și comunicare?

Dacă da, vino alături de noi și poți beneficia de un internship plătit chiar în capitala europeană pentru o perioadă cuprinsă între 2 și 5 luni.

Candidatul ideal:

Este student/ă sau masterand/ă cu interes dovedit în zona de comunicare;
Are cunoștințe privind instituțiile europene și/sau relațiile internaționale;
Are cunoștințe de limbă engleză la nivel avansat;
Este creativ/ă și are inițiativă proprie;
Orientat către provocări;
Deține abilități de time management.

Ce vei face (responsabilități):

Vei analiza teme de actualitate din sfera politicii europene;
Vei crea materiale de comunicare conform propriilor abilități (articole și/sau infografice și/sau colaje, etc);
Vei participa la conferințe și dezbateri;
Te vei implica în organizarea unor evenimente proprii (conferințe, seminarii, etc.)

Cerințe:

Reprezintă un avantaj:

Experiența în medii internaționale;
Experiența în medii asociative (organizații studențești);
Experiența în organizare de evenimente și/sau graphic design și/sau video-editing/production;
Cunoștințe de limbă franceză la nivel avansat.

Ofertă:

Ce oferim:

Experiență profesională de înaltă calitate în domeniul afacerilor europene și al relațiilor internaționale;
Mediu de lucru multicultural: vei avea oportunitatea de a lucra într-o echipă tânără internațională;
Rezultate imediate, tangibile și de impact asupra domeniului de lucru;
Feedback direct și consiliere în carieră;
Oportunități de networking, dezvoltare profesională și personală.

Notă: stagiul este plătit din fonduri europene prin Programul Erasmus+. Suma exactă depinde de universitatea la care ești încadrat/ă și care gestionează aceste fonduri.

Cum aplici: trimite pe adresa office@qvorum.ro până la 15 ianuarie 2015 ora 24:00, următoarele documente în limba engleză:

CV (cu foto)
Scrisoare de intenție (personalizată)
Materiale de comunicare realizate de tine (nu este obligatoriu, dar constituie un avantaj).
Notă: Datorită numărului mare de aplicații, vor fi contactate doar persoanele selectate pentru interviu.

Te așteptăm alături de noi!

Pentru a aplica trebuie să ai un cont de utilizator si să fi conectat în sistem.
Intră în cont

Împarte cu prietenii: Facebook Google+
Ultima actualizare a ofertei: 2016-01-04 12:34:35