Inginer electronist (automatist)

Companie: SC PRO OPTICA SA

Oraș: București

Valabilitate: 2014-04-09 - 2014-04-30

TipJob: Part-time

Domeniu: Inginerie

Responsabilități:

Activitate principala- configurare sisteme de comanda dedicate cu microcontroller - (ex. PICmicro) - (embedded control system design) care cuprinde :
A) Proiectare 1.hardware -
 proiectare asistata de calculator (CAD)- scheme de principiu, PCB (cablaj, gaurire, inscriptionare)
 interfete de comunicatii - transfer de date intre sisteme (RS 232, 422, 485, Ethernet)
 proiectare circuite analogice si digitale
 proiectare surse de alimentare, comenzi pentru motoare electrice etc.
 elaborare documentatie tehnica pentru executie placi electronice
2.software – cunoastere si utilizare programe C++ , Assembler
B) Modelare - simulare –validare arhitectura sistem dedicat
C) Executie sistem –asistenta la colaboratori
D) Creerea unei banci firmware
E) Transfer, prelucrare si afisare semnale video (de la sensor video la display)

Cerințe:

• Dorinţa de a-şi construi o carieră în domeniul cercetării tehnice şi tehnologiei militare,
• Cunoştinţe de proiectare electronică analogică şi digitală,
• Cunoştinţe ECAD (Altium Designer, OrCAD, Proteus, Eagle, etc.),
• Cunoştinţe programare (C, C++, Assembler),
• Cunoştinţe avansate de limba engleză,
• Capacitate de sinteză superioară, spirit analitic,
• Spirit de echipă, creativitate, sociabilitate.

Ofertă:

• Salariul în raport cu performanţa;
• Tichete de masă;

- Posibilitatea dezvoltării unei cariere în domeniul cercetării tehnice şi tehnologiilor militare.

Pentru a aplica trebuie să ai un cont de utilizator si să fi conectat în sistem.
Intră în cont

Împarte cu prietenii: Facebook Google+
Ultima actualizare a ofertei: 2014-04-09 15:22:14