Ce vrei sa te faci cand cresti mare?

Companie: inPractica.ro

Oraș:

Valabilitate: 2014-05-28 - 2014-06-07

TipJob: Internship

Domeniu: Mass Media / Jurnalism / Grafică / DTP

Responsabilități:

- crearea de articole pe diverse teme

- research si pregatire

- elaborarea de materiale persuasive de content marketing pentru site

Cerințe:

- cunostinte minime de Office

- cunoasterea trend-urilor de marketing

- capacitate de a lucra cu date limita

Ofertă:

Doctor, astronaut, cantareata, balerina sau... scriitor? Tu stii mai bine ca oricine ce ti se potriveste in viata. Si asta nu inveti din carti cu printi si printese, pentru ca, hai sa fim seriosi, nicio poveste nu are happy end. Nu inveti nici din ce iti spune tata sau mama, pentru ca vremurile sunt acum altele si sfaturile lor nu sunt cele mai ancorate in contemporan. Si nu inveti nici de la scoala; nu stim de ce, dar avem o banuiala ca orele te plictisesc ingrozitor, mai ales cele cu profu’ vesnic morocanos. Insa, daca e sa fim sinceri, cumva tot trebuie sa te diferentiezi, nu? Iar uneori un singur pas este decisiv; in fond, fiecare drum incepe de undeva. De ce nu, chiar din echipa noastra?

Daca ai spiritul aventurii, iti place cafeaua.. uneori insotita de o tigara, nu porti costum, iti place sa stai pe Facebook chiar si in timpul serviciului si nu te lasi niciodata pana nu iti iese ce ti-ai propus, atunci esti omul potrivit, la momentul potrivit.

Iata ce iti oferim:
- sansa sa te formezi intr-o echipa cu 8 ani de experienta
- un mediu placut in care sa lucrezi
- posibilitatea angajarii pe timp nedeterminat
- carti, cartele Indygen si atestat care sa iti dovedeasca competentele

In plus: programul este flexibil, echipa este una de neuitat, iar oportunitatile... grozave.

Noua ne plac povestile frumoase, dar mai ales cei ce le scriu. Iar tu poti fi unul dintre ei!

Aplica acum!

Pentru a aplica trebuie să ai un cont de utilizator si să fi conectat în sistem.
Intră în cont

Împarte cu prietenii: Facebook Google+
Ultima actualizare a ofertei: 2014-05-28 14:46:58